dopomoga.gov.md 👈
DONEAZĂ AICI PENTRU REFUGIAȚII DIN UCRAINA • DONATE HERE FOR THE REFUGEES FROM UKRAINE • ПОЖЕРТВУЙТЕ ТУТ ДЛЯ БІЖЕНЦІВ З УКРАЇНИ

карьера

Filters

HUMAN RESOURCES SERVICE

COCIU Angela,head of service

tel: (+373 22) 250 693

e-mail: angela.cociu@midr.gov.md

GONCEAR Lucia, main consultant

tel: (+373 22) 250 693

e-mail: lucia.goncear@midr.gov.md

Participation form for public employment contest

Contest committee for vacant and / or temporarily vacant public positions

Direcția urbanism, construcții și locuințe, Secția politii și reglementări tehnice în construcții, consultant principal

1. Pricop Anatol

2. Mihalaș Veronica

Serviciul transport naval, Șef Serviciu

3. Angheluța Vasile

4. Mihalaș Veronica

Serviciul transport naval, consultant principal

5. Talmazan Ghenadie

6. Cazacu Adela

Direcția politici de dezvoltare regională, Secția relații cu instituțiile de dezvoltare regională, consultant superior (funcție temporar vacanta)

7. Munteanu Eduard

8. Chirilov Dumitru

Serviciul audit intern, auditor intern superior

10. Calioglu Lilian

Data şi ora desfășurării probei scrise – 10 decembrie 2021, orele 10:00, sala de ședințe, bir.246, etajul II, Ministerul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale, intrarea din strada B. Bodoni, Casa Guvernului.

Direcția analiză, monitorizare și evaluare a politicilor, Consultant superior

1. Buzulan Alexei

2. Codrean Ludmila

3. Roșca Corneliu

4. Stăvilă Ecaterina

5. Coica Aliona

6. Cucer Ana -Maria

Direcția politici în domeniul energetic, Șef adjunct direcție

7. Pompărău Nolina

8. Gubadov Zamir

9. Ungureanu Sergiu

10. Lica Sergiu

11. Șaptefraț Andrei

Direcția politici în domeniul energetic, consultant principal (2 unități)

12. Mardari Zinaida

13. Cucuietu Alexandru

14. Rachier Vasile

15. Negru Nicolae

Direcția urbanism, construcții și locuințe, Secția politici în urbanism, consultant superior

16. Frunza Nina

17. Pricop Anatol

18. Cataraga Adina

19. Olaru Alexandru

20. Leșco Octavian

21. Rusnac Andrei

22. Guțu Marin

Direcția infrastructură de transport, Serviciul securitate în transport, consultant principal

23. Neaga Liubovi

24. Guțu Marin

Direcția transport rutier, consultant principal

25. Andoni Sergiu

26. Rodideal Constantin

27. Iurcu Vadim

28. Guțu Marin

Data și ora desfășurării probei scrise - 17 noiembrie 2021, orele 10.00, sala de ședințe a Guvernului, etajul I, intrarea din str. B. Bodoni, Casa Guvernului

Direcția politici de dezvoltare regională, consultant superior

1. Cataraga Adina

2. Costin Alexandru

3. Luța Natalia

4. Chiosea Dmitrii

Direcția politici de dezvoltare regională, Secția relații cu instituțiile de dezvoltare regională, consultant principal

5. Buzulan Alexei

6. Hîncu Victoria

7. Vladicescu Viorica

8. Deleanu Cristina

9. Sclifos Natalia

10. Lupușor David

11. Chirilov Dumitru

12. Paraniuc Alexandru

Serviciul audit intern, șef Serviciu

13. Novițchii Natalia

14. Catîrău Mircea

Direcția management instituțional, consultant superior

15. Ipati Natalia

16. Ivanov Tatiana

17. Budu Tatiana

18. Coica Aliona

19. Luța Natalia

20. Dogot Corina

21. Antoci Lucia

22. Roșca Corneliu

23. Cațer Elena

Direcția management instituțional, Secția juridică, consultant principal (2 unități)

24. Leșco Octavian

25. Moraru Liliana

26. Ranga Iulia

27. Donighevici Diana

28. Șușu Maria

29. Carauș Sergiu

30. Potlog Viorica

31. Arama Iuliana

32. Cojocari Oltița

Data și ora desfășurării probei scrise - 18 noiembrie 2021, orele 10.00, sala de ședințe a Guvernului, etajul I, intrarea din str. B. Bodoni, Casa Guvernului

Direcția urbanism, construcții și locuințe, Secția politii în urbanism, consultant superior

1. Pricop Anatol

2. Neaga Liubovi

Direcția infrastructură de transport, Serviciul securitate în transport, Șef Serviciu

3. Voiticovschi Radu

Data şi ora desfășurării interviului – 12 ianuarie 2022, Ministerul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale, et. II, bir.246, orele 10-00.

Serviciul audit intern, șef Serviciu

1. Novițchii Natalia

Direcția management instituțional, consultant superior

2. Budu Tatiana

Direcția management instituțional, Secția financiar-administrativă, consultant superior

3. Cațer Elena

4. Roșca Corneliu

Direcția management instituțional, Secția juridică, consultant principal

5. Moraru Liliana

Data şi ora desfășurării interviului – 26 noiembrie 2021, Ministerul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale, et. II, bir. 246, orele 10-00.

Direcția analiză, monitorizare și evaluare a politicilor, Consultant superior

1. Codrean Ludmila

2. Coica Aliona

3. Stăvilă Ecaterina

Direcția politici în domeniul energetic, Șef adjunct direcție

4. Ungureanu Sergiu

Direcția politici în domeniul energetic, consultant principal (2 unități)

5. Negru Nicolae

6. Mardari Zinaida

7. Rachier Vasile

Direcția urbanism, construcții și locuințe, Secția politici în urbanism, consultant superior

8. Pricop Anatol

Direcția infrastructură de transport, Serviciul securitate în transport, Șef Serviciu

9. Guțu Marin

Direcția infrastructură de transport, Serviciul securitate în transport, consultant principal

10. Guțu Marin

Direcția transport rutier, consultant principal

11. Guțu Marin

12. Iurcu Vadim

Data şi ora desfășurării interviului – 29 noiembrie 2021, Ministerul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale, et. II, bir. 246, orele 10-00.

Direcția urbanism, construcții și locuințe, Secția politici și reglementări tehnice în construcții, consultant principal

1. Mihalaș Veronica

Serviciul transport naval, consultant principal

2. Cazacu Adela

Direcția analiză, monitorizare și evaluare a politicilor, Consultant superior

1. Stăvilă Ecaterina

Direcția politici în domeniul energetic, consultant principal (2 unități)

2. Negru Nicolae

3. Mardari Zinaida

Direcția infrastructură de transport, Serviciul securitate în transport, consultant principal

4. Guțu Marin

Direcția transport rutier, consultant principal

5. Iurcu Vadim

Direcția management instituțional, consultant superior

1. Budu Tatiana

Direcția management instituțional, Secția financiar-administrativă, consultant superior

2. Cațer Elena

Direcția management instituțional, Secția juridică, consultant principal

3. Moraru Liliana

Director, Agenția pentru Supraveghere Tehnică

1. Moraru Ion

Director adjunct, Agenția pentru Supraveghere Tehnică

2. Șipitca Veaceslav

Director, Agenția pentru Supraveghere Tehnică

1. Moraru Ion

Director adjunct, Agenția pentru Supraveghere Tehnică

2. Șipitca Veaceslav

3. Truhin Iurie

Data şi ora desfășurării interviului – 09 noiembrie 2021, Ministerul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale, et. II, bir.246, orele 10:00.

Director, Agenția pentru Supraveghere Tehnică

1. Moraru Ion

2. Tesa Iurie

3. Șipitca Veaceslav

4. Truhin Iurie

5. Rabei Viorel

6. Moroi Nicolae

7. Vadim Ciubotaru

Director adjunct, Agenția pentru Supraveghere Tehnică

8. Tesa Iurie

9. Șipitca Veaceslav

10. Truhin Iurie

11. Curmei Ion

Data şi ora desfășurării probei scrise 29 octombrie 2021, orele 9-00, bir.246, etajul II, Ministerul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale, Casa Guvernului.